Richard Pachman - Pašije

Na tomto linku bude v pátek 2.4. 2021v 17:00 přenášen on-line Pašijový koncert Dity Hořínkové a Richarda Pachmana z Muzea kočárů v Čechách pod Kosířemhttps://youtu.be/H4NcjtPhWg8

Velikonoční příběh Ježíše Krista je námětem díla Richarda Pachmana, autora libreta i hudby, které je koncipováno jako koncertní představení skladeb v podání filharmonického orchestru, sboru a sólistů, v němž jsou hudební části propojeny četbou z Bible v podání herečky Libuše Švormové. Sólo party zpívají Dita Hořínková, Martina Kociánová, Richard Pachman a Andrej Beneš. Akademický sbor Žerotín řídí Pavel Koňárek, Moravskou filharmonii Olomouc diriguje Petr Šumník. 

„Po scénickém oratoriu Mistr Jan Husjsou Pašijese zpracováním přiběhu posledních dnů Ježiše Krista dalším duchovním projektem, který může inspirovat posluchače k zamyšlení nad současným světem, nad nerovnováhou duchovna a materiálna a především k návratu k tradicím,” dodává autor.

Premiéra se uskutečnila v březnu 2016 v Olomouci, ve stejném roce vyšlo i dvojalbum Pašije / The Passionse záznamem premiéry. V roce 2021 vyšla na Supraphonline k Velikonocům kompletně remixovaná a remasterovaná verze nahrávky zvukového mistra Benjamína Kovaříka, která je zvukově obohacená oproti původní verzi. Ke stažení na: 

https://www.supraphonline.cz/album/620363-pasije-the-passion-live-remastered-2021

Další info:

www.richardpachman.cz

www.youtube.com/pachmanrichard

www.facebook.com/richardpachman