Dita Hořínková - Zpěvačka a herečka, moderátorka

dita horinkova fotoNarozená 16.03.1976 v Praze.
Vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou (obor herectví a moderování) u přední české herečky paní Elišky Balzerové v Praze a dále pak na HAMU metodiku zpěvu, pedagogiku a psychologii.
Na divadelní scéně působí od svých osmi let. Již jako členka Kühnova dětského sboru ztvárnila řadu dětských rolí ve Státní opeře Praha a v Národním i Stavovském divadle.
Má za sebou dvě sólová turné po Japonsku s klasickým repertoárem a vzdělávací seminář pro sólové zpěváky v Mnichově a koncertování v Kanadě v Torontu.
Věnuje se zejména muzikálu a operetě. Její osobité herectví oplývající komediálním talentem je vždy dalším rozměrem pěveckých rolí.
Působí jako sólistka v předních pražských divadlech jako je Hudební divadlo Karlín, Goja music hall, Divalo Broadway, Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Milenium a na letní scéně zámku Hluboká. Spolupracovala také s oblastními divadly a to s divadlem J.K.Tyla v Plzni nebo s Městským divadlem Most či s divadlem F.X Šaldy v Liberci.
Ve vlastních pořadech vystupuje s vynikajícím klávesistou, hudebním aranžerem a kapelníkem orchestru Karla Gotta panem Pavlem Větrovcem. Vytvořila improvizovaný pořad s hvězdou české herecké scény Terezou Kostkovou. A s klasickým repertoárem vystupuje s fenomenálním českým klavíristou Miroslavem Sekerou, se kterým mimo jiné získala 2.cenu v mezinárodní soutěži v oboru Melodram. Dále vystupuje s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným nebo s “českým Vangelisem” – Richardem Pachmanem.
V Pachmanově scénickém oratoriu Mistr Jan Hus stvárnila roli husovy Matky a Dobra. Toto oratorium získalo cenu Nadace Vize 97 Václava a Dagmar Havlových (cena prezidenta republiky ČR) v rámci Mezinárodního festivalu Zlatá Praha.
Je spoluzakladatelkou vokálního tělesa Hapy Day Quintet, které také 3 roky řídila.
Dita má veliké zkušenosti s moderováním celé řady společenských akcí, plesů včetně silvestrovských galavečerů v Grand Hotelu PUPP v Karlových Varech.
K dalším oblíbeným projektům Dity patří četná vystoupení zaměřená na vzdělávání dětí předškolního a školního věku (od pohádek přes ekologii, či vývoj české a světové filmové tvorby, historie muzikálů, historie operety…..), pořady pro seniory, pořady s tématickou významných svátků v roce a další……
S Ditou se můžeme setkat i v řadě rozhlasových, televizních i filmových inscenací.
Dita je vyhledávanou pedagožkou zpěvu a hudebně dramatického oboru, dale pak častou porotkyní mezinárodních dětských hudebních festivalů.